İçeriğe geç

OpenCart 4.x Sürümünde PayPal Oturum Açma Sorunu ve Çözümü

Bir süre önce OpenCart 4.0.2.3 ile bir siteyi yayına almıştım. Müşteri ödeme yöntemi olarak PayPal kullanmaya karar verdi ve gerekli entegrasyonu yapmamı istedi. OpenCart mağazasındaki PayPal Checkout Integration eklentisini kurup gerekli bilgileri girmeme rağmen hiçbir şekilde PayPal oturumu açılmadı. Sorunu tespit edebilmek için birkaç deneme daha yaptım ama ne bir PHP hatası çıktı ne de başka bir hata belirtisi. Her şey hatasız görünmesine rağmen bir türlü PayPal oturumu eklenti içinde açılmadı. Daha doğrusu adım adım ilerlerken oturum açılıyor ve PayPal hesap bilgilerimi görüyorum ama eklenti tarafında oturup açık kalmadı. Eklentinin kendi kurulum videosundaki adımları aynen uygulasam da bir sonuç elde edemedim.

Bir süre eklentiyle kendim uğraştıktan sonra daha detaylı araştırma yapmaya başladım. Birkaç farklı öneriyi uygulamama rağmen sonuç elde edemedim. Sonunda bu linkteki çözüme denk geldim ve aynen uyguladığımda çözüme ulaşmış oldum.

Eğer sizde de tüm işlemler başarılı olmasına rağmen eklentinin oturumu görmemesi gibi bir sorun varsa linkteki 2. maddede önerilen .htaccess içindeki <IfModule> ... </IfModule> etiketlerini geçici olarak silerek oturumu açabilir ve ardından tekrar ekleyip oturumu açık tutmaya devam edebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle..

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Kategori:PHP

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + one =